Top 5 knygos apie pinigus, kurias privalai paskaityti

Aplinka yra labai svarbi keičiant mūsų įpročius bei pasaulėžiūrą. Išskirtinius rezultatus pasiekusių žmonių knygos gali būti puikus būdas apsupti save šių žmonių mintimis, įpročiais, kuriuos gali pritaikyti sau. Pačioje pradžioje, kaip pradėjau domėtis finansais, iš rankų knygų tiesiog nepaleisdavau. Visada kuprinėje tūnojo keletą knyga. R. Kiyosakis, T.Robinsas, Robin Sharma ir visi kiti buvo geriausi mano draugai, tai nulėmė, jog pajamos nuo 2014 m. paaugo daugiau nei 6 kartus, investicijos pasiekė keturžianklius skaičius bei laimės kiekis tapo žymiai didesnis. Atrinkau sąrašą autorių ir knygų su kuriomis rekomenduočiau susidraugauti ir tau.

white and blue printer paper
white and blue printer paper

Finansinio pasaulio legenda, ši knyga viena paprasčiausių iš Bodo repertuaro. Jeigu apie pinigus nesimokėte, tai "Manis ir pinigų abėcėlė" bus geras startas prieš paimant į rankas kitas autoriaus knygas. Man teko skaityti nevieną jo knygą, tikrai patarčiau paskaičius šią paskaityti "Pirmas milijonas per septynis metus" bei "Kelias į finansinę laisvę".

Apie autorių:

Bodo Schäferis, būdamas šešiolikos metų, išvyko į JAV ir ten mokėsi aukštojoje mokykloje. Paskatintas savo patyrimo, jis sukūrė mokomąją koncepciją, kaip kiekvienas žmogus gali tapti turtingas. Jo “Kelias į finansinę laisvę” Vokietijoje tapo skaitomiausia ekonomikos srities knyga.

Skaitydami šią knygą suprasite, kaip reikėtų gerinti savo finansinę padėtį, kad pasiturimas gyvenimas neliktų vien neįgyvendinama svajonė.

Bodo Schäfer „Manis ir pinigų abėcėlė

Tikiu, kad šia knygą 95% esate jau skaitę. Tačiau jei esi tarp tų 5% džiaugiuosi už tave, ką tik laimėjai loterijoje. Daugelis sėkmingų žmonių mano aplinkoje savo domėjimąsi finansais pradėjo būtent nuo šio autoriaus ir šios knygos. Prisimenu, kai šia knygą gavau į rankas kaip tik keliavau autobusu iš Vilniaus į Druskininkus. Per visą kelionę nepakėliau akių į kelią ir perskaičiau visą knygą. Tą dieną visiems pasakojau, ką sužinojau su tokiu entuziazmu, kad aplinkinei galvojo, kad gal į kokią sektą įstojau. Na patys pamatysit kai skaitysite "Turtingas tėtis, vargšas tėtis".

Apie autorių:

Robert T. Kiyosaki - amerikiečių verslininkas, investuotojas, lektorius, rašytojas. Jo knygos apie asmeninių finansų valdymą ne kartą puikavosi perkamiausių The Wall Street Journal, USA Today ir New York Times knygų sąrašuose. Tarptautinės sėkmės sulaukusi knyga "Turtingas tėtis, vargšas tėtis" spėjo tapti kone biblija visiems, siekiantiems efektyviai valdyti savo turimus finansinius išteklius.

Robert T. Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“

R.Kyosakis veidas
R.Kyosakis veidas

Skaitydami šia knygą grįšite keliais tūkstančiais metų atgal, nes autorius aprašė alegorines senovės Babilono gyventojų istorijas susijusias apie pinigus, taupymą, finansų planavimą. Tai tartum finansinio valdymo klasika. Šią „Turtingiausias Babilono žmogus“ knygą yra paskaitę bene visi finansų ekspertai. Knyga padeda suprasti iš kur atsirado finansų valdymo principai iš esmės. Tai ką darome dabar yra atėję iš senovės.

Geogre S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“

Sudėtingas finansines koncepcijas autorius dėsto labai aiškia, paprasta ir suprantama kalba, veda skaitytojus į finansinę laisvę, išsklaido mitus, kurie trukdė siekti materialios gerovės, ir gyvais pavyzdžiais rodo, kaip tvarkytis su įvairiais šiame kelyje laukiančiais iššūkiais.

Anthony šią knygą "Įvaldyk pinigų žaidimą" rašydamas apklausė daugiau nei 100 įtakingiausių pasaulio finansų bei investicijomis užsiimančių žmonių ir susistemino pagrindinius principus ir mintis ką jie daro. Tai tarsi finansų almanachas kurį verta paskaityti. Galbūt tai neturėtų būti pirmoji knyga apie finansus nes gali pasirodyti kiek sudėtinga.

Apie autorių:

Tonis Robinsas mokė daugiau negu 50 milijonų žmonių iš daugiau negu 100 pasaulio šalių. Apie keturi milijonai yra dalyvavę jo vestuose renginiuose. Oprah Winfrey vadina Tonį Robinsą „superžmogumi, kuris yra didžių pokyčių katalizatorius“.

Anthony Robbins „Įvaldyk pinigų žaidimą“

Šio autoriaus kurtame seminare man teko pačiam pabuvoti. Likau labai pozityviai nustebintas gauta informacija ir finansų valdymo principais. Ten išgirdau pinigų valdymo metodą kurį jau naudoju daugiau nei 6 metus. Jis pavadintas 6 stiklainių pinigų valdymo metodu. Šį principą net gi įtraukiau į savo konsultavimo procesą ir sėkmingai mokau klientus tokio tipo finansinio valdymo.

Knygoje parašyti skirtumai tarp vargšo žmogaus mastymo principų ir kiek tai stipriai skiriasi nuo turtingų žmonių principų. Pakeisti mąstymą per vieną dieną tikrai nepavyks, bet per keletą metų galite pasiekti itin sėkmingų rezultatų. Manau šias knygas "Milijonieriaus mąstymo paslaptys" ir R. Kiyosakio "Turtingas tėtis vargšas tėtis" turėtų duoti mokykloje, nes tai bazinės žinios norint užaugti finansiškai nepriklausomu žmogumi.

T. Harv Eker „Milijonieriaus mąstymo paslaptys“