Kaip teisingai pasirinkti Gyvybės draudimo apsaugas?

Teisingai pasirinkti gyvybės draudimą yra svarbu, nes tai leis jūsų šeimai jaustis finansiškai saugiai net atsitikus neplanuotiems dalykams.

2/15/20223 min read

šeimos su šuniu nuotrauka
šeimos su šuniu nuotrauka
GD apsaugų prasmė

Pirmieji rizikos valdymo bandymai žinomi Kinijoje dar 3000m. pr.kristų plukdant krovinius.
Pagrindinis principas - vieno žmogaus ar įmonės
riziką išskaidyti didesniam skaičiui. Pagrindinis tikslas - suvaldyti riziką, kad ta rizika netaptų nepakeliama šeimai, nepakeliama bendrovei ar sau.

Ką svarbu įvertinti renkantis draudimines apsaugas?

(1) Mėnesinius įsipareigojimus kredito įstaigoms, išlaikomų vaikų skaičių. (2) Pajamų kilmė (samdomas darbas, Individuali veikla, verslo liudijimas, dividendai ir pan. (3) Laisvalaikio užsiėmimai (krepšinis, futbolas, motociklai, jodinėjimas ir t.t

Kokias draudimines apsaugas galima pasirinkti? (1 dalis)

Gyvybės draudimas ( įvykus mirčiai, naudos gavėjas gauna draudimo išmoką).Tikslas - padengti laidotuvių išlaidas ir šeima bent 2 metus galėtų dengti turimus įsipareigojimus.

Traumos dėl nelaimingo atsitikimo (įvykus traumai gaunama % išmoka nuo draudimo sumos) Tikslas - padengti iškilusias gydymo išlaidas, gauti greitesnį gydymą, greičiau grįžti į darbo rinką nes nedarbingumo metu, gaunamos mažesnės pajamos, o įsipareigojimai ir tikslai išlieką tie patys.

Mano dvi patirtos traumos
ranka ir šuo
ranka ir šuo
vyras apsirengęs kaip daktaras
vyras apsirengęs kaip daktaras
2018m. vasarą nukritau nuo motociklo lūžo 2 plaštakos kaulai, išmokėta 5% nuo 30000€ apsaugos t.y 1500€
2021m. pavasarį pažaidžiau futbolą su draugais, lūžo kulnakaulis, išmokėta 8% nuo 30000€ apsaugos t.y 2400€

Abiem atvejais jeigu prireikia operacijos yra mokama papildomai.

Kokias draudimines apsaugas galima pasirinkti? (2 dalis)

Neįgalumas dėl nelaimingo atsitikimo (įvykus traumai po kurio visiškai neatsistatoma ir lieka padarinių mokama % išmoka. Tikslas - jeigu taip nutiktų, kad nebegalime dirbti savo įprasto darbo, išmoką galime naudoti išmokti uždirbti pinigus dirbant kitą darbą, taip pat gali prireikti pritaikyti namus atsiradusiai negaliai. Apsauga turėtų būti apie 2 metų atlyginimo dydžio.

Kritinės ligos (susirgus viena iš kritinių ligų, gaunama visa apsaugos suma) Tikslas - turėti pakankamai pinigų spėti laiku pradėti gydymą, gebėti nusipirkti alternatyvę užsienio gydytojų nuomonę apie ligą bei gydymo procesą.

vyras mėlynais marškinėliais
vyras mėlynais marškinėliais
Viena iš galimų situacijų

Vyras 32m. inžinierius, pajamos - darbo užmokestis į rankas 1400€, 1 vaikas (220€išlaikymui), būsto paskola 350€/mėn. Pavojingų laisvalaikio užsiėmimų nėra, vaikšto į sporto salę.

Rekomendacijos apsaugoms šioje situacijoje:

  • Gyvybės draudimas - 2metai x 560€ (įsipareigojimai) + laidotuvės (6000€) = 19400€

  • Traumos - 8000€ , dėlto, jog pagal SoDra skaičiuoklę, jis 1 mėn. nedirbdamas prarastų apie 280€ nuo atlyginimo. Gavus 5% išmoką, padengtų 1 mėn fin. praradimą ir liktų vaistams.

  • Neįgalumas - 1400€ x 2metai = 33600€. Gavus pilną išmoką žmogus galėtų, du metus susitaikyt su situacija ir išmokti uždirbti pinigus kitaip, bei prisiderinti aplinką, galbūt reikės parduoti butą 5 aukšte ir įsigyti pirmajame dėl judėjimo negalios atsiradimo.

  • Kritinės ligos - čia, kažkokios metodikos nėra kaip apskaičiuoti, reikėtų patiems įsivertinti ar giminėje yra dagu atvejų, esant dideliai rizikai rekomenduočiau rinktis didesnę apsaugą, pvz 10000€ esant mažesnei rizikai gerai būtų bent 6000€

    Kaina per metus šioje situacijije:

  • GD - 19400€ - 50.49€/metus

  • Traumos 8000€ - 38.64€/metus

  • Neįgalumas -33600€ - 34.29€/metus

  • Kritinės ligos - 6000€ - 19.45€/metus

Viso: 143.5€ per metus arba 11.9€ per mėnesį

Dažniausiai apsidrausti save yra pigiau nei apdrausti automobilį.

PVZ. Kolegos automobilis Citroen C3 1.6ltr. (dyzelis)Vairuotojo stažas nuo 2016m. (1 pav.)

Mano automobilis Audi A6 3ltr.(dyzelis) vairuotojo stažas nuo 2009m. (2 pav.)

Reziumė:

Kiekvieno situacija skirtinga ir reikėtų apsaugas paskaičiuoti įvertinus poreikį. Gyvybės draudimas turėtų būti kuo pigesnis bet, kad būtų patenkinamas žmogaus poreikis.